Udana inauguracja !

W sobotę 18.03.2017 r. drużyna Czarnych Czarnowo rozpoczęła rundę rewanżową grupy II zielonogórskiej A-klasy od meczu wyjazdowego z IV siłą naszej grupy ekipą Kado Górzyn. Większość sympatyków i kibiców naszego zespołu nie spodziewała się, że z trudnego terenu przywieziemy choć 1 pkt. Po odejściu najlepszego strzelca Czarnych można było domniemywać, że nie będzie za wesoło w szeregach ofensywnych. Nic bardziej mylnego. Ekipa z Czarnowa stała się bardziej skonsolidowana i grająca w 100% zespołowo co w pierwszym meczu przyniosło nadspodziewanie dobry wynik i zasłużone 3 pkt. Pierwsza połowa spotkania w Górzynie to gra naszych chłopaków pod wiatr, który tego dnia był naprawdę bardzo silny i nie pozwalał górnymi piłkami przedostać się na połowę rywal. Natomiast przeciwnicy niesieni siłą wiatru mocno naciskali i przed pierwszą stratą bramki ratuje nas słupek. Drugą sytuację dla gospodarzy wyciąga z samego okienka postawiony w tej rundzie w roli pierwszego bramkarz Patryk Wasylków ( świetny refleks przy tej interwencji, zresztą w całym meczu pewny punkt zespołu ). Końcówka pierwszej odsłony to świetna akcja naszej drużyny. Piękne podanie P. Butowicza do M. Drzewieckiego, który w sytuacji strzeleckiej nie posępił się tylko dograł piłkę do lepiej ustawionego K. Pszczoły, a ten pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości i daje prowadzenie naszej ekipie. Druga połowa grana przez nas z wiatrem miała być jeszcze lepsza. Niestety początek tej odsłony należał do Kado, które przez 10 min bardzo przycisnęło ale bez żadnego rezultatu bramkowego. Natomiast my zaczęliśmy coraz częściej dochodzić do głosu i stwarzać dogodne sytuacje. Pierwsze trzy sytuacje niestety nie wykorzystujemy. Pierwszy Drzewek później Musiałek, a na końcu Butek marnują swoje 100% okazje. Ale już kolejna akcja kończy się bramką na 0 : 2. Świetne przytrzymanie piłki i jeszcze lepsze podanie P. Butowicza do wybiegającego na pozycję M. Drzewieckiego otwiera mu drogę do bramki którą zdobywa precyzyjnym lobem nad golkiperem gospodarzy. Trzecią bramkę zdobywamy po pięknej wrzutce D. Musiała na zamykającego R. Jakóba, który przy asyście dwóch obrońców oddaje strzał po którym piłka wpada pod nogi znajdujący się w polu karnym K. Borodo, a ten po minięciu jednego z obrońców strzela bramkę na 0 : 3.  W końcówce meczu tracimy jedną bramkę z rzutu wolnego. Zawodnik z Górzyna precyzyjnym strzałem w same okno nie daje szans naszemu bramkarzowi. Z przebiegu całego meczu zasłużyliśmy na wygraną i zdobyte 3 pkt. Należy również pochwalić cały blok defensywny, który poza dwoma sytuacjami był nie do przejścia i świetnie radził sobie w rozgrywaniem piłki. BRAWO!!!

Skład Czarnych: P. Wasylków, kpt. W Kasperaszek, T. Grzelak, D. Gałecki, K. Litwicki, J. Filiński, K. Pszczoła, D. Musiał R. Jakób, P. Butowicz, M. Drzewiecki.  Rezerwowi: G. Grzegorek, W. Pawiński, M. Pawiński, K. Borodo, P. Chrostowski, M. Dalecki, J. Banaś, P. Banaś