Historia

Ludowy Klub Sportowy Czarni Czarnowo powstał w 2003 roku, jest więc najmłodszym w naszej gminie. Warto wiedzieć, że ten klub powstał w miejscowości, która nigdy wcześniej nie miała takiej drużyny. Brak było w Czarnowie jakichkolwiek tradycji piłkarskich. Założyciele uczyli się więc wszystkiego sami, nie mając w tym względzie na początku żadnego doświadczenia.Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, iż boisko jak i sam klub w Czarnowie powstał bez jakiejkolwiek pomocy finansowej z gminy. Dopiero gdy wszystko było gotowe, gmina zaczęła współfinansować działalność klubu na podobnych zasadach, na których wspiera inne drużyny. Powstanie Czarnych było wielką zasługą grupy zapaleńców, którzy rozpoczynali od przysłowiowego zera, nie mając nie tylko boiska czy zarejestrowanego stowarzyszenia, ale także żadnego piłkarza. Pomysł utworzenia drużyny piłkarskiej narodził się w 2000 r. i od tego czasu rozpoczęła się mozolna praca, której końcowy efekt nastąpił trzy lata później. Nowy klub rozpoczął rozgrywki w klasie C podokręgu krośnieńskiego Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Do grupy inicjatywnej należeli ówczesny, nieżyjący już sołtys Czarnowa Henryk Grzelak, jego syn a obecny sołtys Krzysztof Grzelak,radny Mariusz Grycan, pierwszy prezes klubu Artur Zaraziński, członkowie zarządu - Janusz Hołodczyk i Tadeusz Opadczyk. W grupie która udzielała i udziela znacznej pomocy są też Zdzisław Grzegorek, Andrze Bereśniewicz, Bronisław Żółtkowski i Eugeniusz Wilk.Trenerem od początku istnienia klubu był Józef Jodłowski. W latach 2000-2003 mieszkańcy Czarnowa z własnych środków wybudowali boisko piłkarskie.Od 2004 r., oprócz drużyny seniorów, Czarni Czarnowo mieli  też drużynę juniorów młodszych, która również uczestniczyła w rozgrywkach. w 2014 r. swoje pierwsze kroki na murawie postawiła drużyna żaków, która występuje w rozgrywkach podokręgu krośnieńskiego. Należy jednoznacznie podkreślić, że fakt powstania klubu i jego istnienie, to efekt pracy wielu mieszkańców Czarnowa (i nie tylko tej miejscowości). Ludzi często anonimowych, którzy pomagali i pomagają w pracy narzecz tej drużyny. Pomocą służy zawsze miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna.