Golden team pokonany !!!

W niedzielę  06.11. 2016 r. nadszedł wielki dzień największych derbów gminy Krosno Odrzańskie. Na boisku w Wężyskach o godzinie 14.00 stanęli na przeciw siebie najbliżsi sąsiedzi POGOŃ kontra CZARNI. Faworytem uważanym przez wiele osób była półzawodowa Pogoń z Wężysk w których nikomu nawet prze chwilę nie przeszła myśl o przegranej w derbowym pojedynku. Miało być pięknie i dużo bramek tylko dla gospodarzy. Pierwsza połowa dość wyrównana z naszymi błędami po których gospodarze ku uciesze zebranej publiczności wykorzystują w 19 min. rzut karny i w 37 min. kiks obrońcy. W tej odsłonie mieliśmy tylko jedną 100% sytuację niestety nie wykorzystujemy jej i wynik po pierwszych 45 min. widnieje 2:0 dla Pogoni. Po gwizdku na drugą część spotkania nikt nie spodziewał się takiej odmiany drużyny Czarnych. Już w pierwszej minucie K. Borodo po pięknej akcji całego zespołu strzela bramkę kontaktową. Z każdą kolejną minutą przewaga Czarnych nad ekipą srebrników jak określili Pogoń kibice Alfy rosła niewyobrażalnie. Atak sunął za atakiem. Bramka była kwestią czasu. Dochodzi 58 min. i mamy bramkę wyrównującą strzeloną przez G. Nadzieję. Lecz to nie koniec kolejne akcje stwarzają idealne sytuacje. Niestety piłka przechodzi koło słupka albo golkiper gospodarzy wyciąga piłki z samego okienka. Ale to na co czekaliśmy i co było nieuchronne staje się faktem w 70 min. G. Nadzieja po przepięknym strzale z powietrza "stadiony świata" wyprowadza nasz zespół na prowadzenie i doprowadza do euforii wszystkich kibiców Czarnych. Do końca spotkania w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła dominowaliśmy znacznie nad Pogonię i to że wynik pozostał bez zmian to tylko nasza słaba skuteczność i świetnie spisujący się w bramce Ariel Stępień. Tak więc wielkie DERBY DLA CZARNYCH CZARNOWO BRAWO!!!